BU AYRINTI SADECE BİZDE VAR: BU MANŞETİN NEDENİ BAŞKAN GENÇ İÇİN SONUN BAŞLANGICI MI?

12 Mart 2018 463 0

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Çiğdem Karaaslan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşısına alarak gemileri yaktı. Samsun’da bazı belediye başkanlarının görevden alınacağının konuşulduğu günlerde böyle bir çıkış dikkatlerden kaçmadı.

Hedef Halk gazetesi bugünkü manşeti ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ı, Başkan Osman Genç’in projesini çalmakla itham etti.

Hedef Halk gazetesi bugün ilginç bir manşete imza attı. “Müthiş Benzerlik” başlığıyla verilen haberde, “AK Parti’nin ‘Şehrim 2023’ projesi başladı. Ancak 2013 yılında başlayan Canik Belediye Başkanı Genç’in ‘Samsun İçin Fikrim Var Kampanyası’ ile müthiş benzerlikler içermesi dikkat çekti” denildi. Haberde, iki ismin de fotoğrafları ile otobüs ve TIR’ları yan yana koyuldu.

Bu manşetle, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, açıkca AK Parti’li Çiğdem Karaaslan’a savaş ilan etmiş oldu.

Proje hırsızlığı ile itham edilen Karaaslan’ı, Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 Projesi’nin startının verildiği açılışta ‘2023 Projesi’nin Mimarı’ diye takdim etmişti. Dolayısıyla, Erdoğan’ın da katıldığı ve onayladığı projeden çalıntı diye bahsedilmesi, Osman Genç’in gemileri yaktığı yönünde yorumlara neden oldu.

Bilindiği gibi Hedef Halk gazetesinin sahibinin Osman Genç olduğu yönünde çokça spekülasyon yapılmış, Osman Genç’le bağlantılı isimlerin gazetenin patronu olduğu ortaya çıkmıştı.

 


BENZER KONULAR
YORUM YAZ
FOTO GALERİ