‘İTTİFAK CEPHESİ’NDE YENİ İDDİA: AK PARTİ FATİH ERBAKAN’A YÖNELECEK

26 Mart 2018 368 0

AK Parti’nin Saadet Partisi’ni (SP) ‘cumhur ittifakı’na dahil edememesi halinde, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ı vekil adayı göstermesinin gündemde olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet’ten Erdem Gül’ün haberinde, AK Parti’nin MHP ile BBP’yi ittifaka dahil etmesini yeterli görmediği belirtildi.

Cumhıurbaşkanlığı için 50+1 oyu garanti göremeyen AKP’nin SP’den ret yanıtına rağmen vazgeçmediği ifade edilen haberde, AK Parti için ‘Milli Görüş partisi’ SP’siz ‘milli ve yerli cephe’nin eksik kalacağı yorumları yapıldığı aktarıldı.

AK Parti’nin MHP’yle kaybedilen Kürtlerin karşılığı olarak SP’den gelecek oyu hesapladığı ifade edilen haberde, Abdullah Gül’ün de SP’den aday olma ihtimalinin kaldırılmasının istendiği kaydedildi.

Habere göre SP ile AK Parti arasında gayri resmi biçimde görüşmeler yürütülüyor. Ancak AK Parti’nin SP’den tamamen ümidi kesmesi durumunda Necmettin Erbakan Vakfı’nda faaliyet yürüten Fatih Erbakan’ı partiye almayı düşündüğü öne sürüldü.

Soyadı kontenjanından halen siyasette olan Fatih Erbakan’ın yanındaki bazı isimlerle AK Parti listesinden aday gösterilebileceği aktarılıyor. Böylece Erbakan soyadıyla SP’nin ittifaka dahil olmamasının olumsuz etkisinin silinebileceği savunuluyor.

Fatih Erbakan, şu anki SP yönetiminden uzak.


BENZER KONULAR
YORUM YAZ
FOTO GALERİ